Sağlık Sigortası Nedir?

//Sağlık Sigortası Nedir?

Hayatta bazen beklenmedik sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu sorunlar bazen maddi bazen de sağlıkla alakalı olabiliyor. Tüm tedbirleri almış olsanız da başınıza kazalar veya çeşitli hastalıklar gelebiliyor. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak; sizi hem maddi hem manevi olarak yıpratabilir. Bu tür durumlara karşı hazırlıksız olmamak için yapılması gereken ilk şey sağlık sigortasıdır.

Sağlık Sigortası, herhangi bir hastalık veya kaza sonucu sağlığınızda meydana gelebilecek sorunların tedavisini, kapsamlı bakımınızı ve çeşitli hizmetlerden yararlanmanızı sağlayan sigortadır. Sağlık kaybınız sonucu normal şartlarda ödeyeceğiniz sağlık giderlerinin çok daha altında bir maliyet ile tedavinizi en kaliteli hizmetlerle gerçekleştirebilirsiniz. Birçok sağlık kuruluşundan hiçbir ödeme yapmadan veya oldukça az miktarlar ödeyerek ihtiyacınız olan tedaviyi alabilirsiniz. Hizmet bedeli oldukça yüksek olan ciddi tedaviler için ek ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Maddi ve manevi açıdan sağlığınız ile ilgili tüm konuların ayrıntılı olarak planlanması, sağlık riskleri ile başarılı bir şekilde mücadele etmenizi sağlar.

Her bütçeye uygun ve birbirinden farklı seçenekleri bulunan sağlık sigortası, hayattaki en önemli konu olan sağlığınızı garanti altına almanız için yaptırmanız gereken bir sigorta türüdür. Geleceğinize bir yatırım olarak sizin ve sevdiklerinizin yaptırması gerekli olan bu sigorta sayesinde olası tüm sorunlara karşı tedbirinizi önceden almış olursunuz.

Sağlık sigortası yaptırırken teminatlara göz atmayı ve ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüz teminatları poliçenize dâhil etmeyi unutmamalısınız. Sağlık sigortası zorunlu değildir, isteğe bağlıdır. 18-65 yaş arası olan ve gerekli şartları sağlayan herkesin yaptırabileceği sağlık sigortası 1 yıl süreyle yapılır. Sağlık sigortası primleri; yaşınız,  sağlık geçmişiniz ve poliçenize dâhil etmek istediğiniz ek teminatlar doğrultusunda şekillenir. Primler bireysel olarak hesaplanır.

İyi standartlarda, sizinle özel olarak ilgilenilen bir ortamda, maddi olarak sarsılmadan tedavi olmak hastalık sürecinizi olabilecek en iyi şekilde geçirmeniz için gerekli tüm koşulları oluşturacaktır. Maddi olarak rahat olma ve iyi bir tedavi süreci moralinizin yüksek olmasına da katkı sağlayacaktır.

Geleceğinizi güvence altına almaya sağlığınız ile başlayabilirsiniz. Unutmayın ki sağlığınız olmadan elinizdeki hiçbir şeyin değeri yoktur.