Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

//Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Herkes hastaneye tedavi için gittiğinde sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanarak, en iyi imkânlarda tedavi olmak ister. Sigortalı olduğunuz kurum, özel hastane tercih etmeniz durumunda sağlık masraflarınızın bir kısmını karşılar. Bu noktada da aradaki farkı nasıl ödeyeceğinizi düşünmek sizi panik haline sokabilir ve bütçenize zarar verebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kurum tarafından kapsama alınmayan, kapsam dahiline alınmış olsa bile kısmen karşılanan sağlık harcamalarının oluşması durumunda veya kişilerin daha yüksek standartlarda sağlık hizmeti almayı talep etmeleri halinde yapılması gereken sigorta türüdür. Bu sigorta ile sağlık hizmetlerinin rahat ve sürdürülebilir olması amaçlanmıştır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızın sigorta şirketi tarafından karşılanması, size yansıtılmaması amaçlanır. Yani sigorta şirketinizden tamamlayıcı sağlık sigortası aldıysanız SGK ile anlaşması olan hastanelerde tedavi olur, yüksek kalitede sağlık hizmeti alırsınız ve SGK’nın karşılamadığı miktarı sigorta şirketiniz sizin yerinize öder.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile;

Sağlık hizmetlerinden geniş kapsamda yararlanmaya başlarsınız.

Özel sigorta yaptıracak durumunuz yoksa daha uygun fiyata yüksek kalitede sağlık hizmeti alırsınız.

Özellikle ciddi sağlık sorunlarında bozulan moralinize ilaç gibi gelir; çünkü büyük masrafları ödemek zorunda kalmazsınız.

Özel sağlık sigortasında olduğu gibi işverenseniz gelir vergisi indiriminden faydalanabilirsiniz.

Limiti geçen harcamalarda karşılaşacağınız ekstra masraflar, tamamlayıcı sigorta kapsamında değerlendirilir ve giderler anında karşılanır.

Sigorta sahibi sağlık hizmetlerini daha özenli ve daha kaliteli koşullarda alır.

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortası çeşitlerinden olduğu için sigorta şirketlerinin teminatlarına, limitlere ve ek hizmetlere göre fiyatları değişkenlik gösterir.